Європейський університет

Фонд державного майна України

«Європейський університет» є одним з найбільших приватних навчальних закладів України. За 26 спеціальностями тут навчається понад 30 тисяч студентів, в тому числі іноземці з 15 країн світу, а також працює понад 1600 науково-педагогічних працівників, з яких майже половина має вчені ступені та звання.

У структурі університету: Навчально-науковий інститут права та безпеки підприємництва, Науково-дослідний інститут системних досліджень стабілізації і розвитку економіки та факультети: економіки та менеджменту, інформаційних систем та технологій, юридичний, безпеки підприємництва, практичного підприємництва та професійної адаптації, 25 філій в різних містах України, а також Бізнес-коледж, Гімназія та дитяча школа-сад. Це єдиний в Україні вищий навчальний заклад, в якому створена система освіти від дитячого садка до університету.

В університеті функціонує Міжнародний Освітньо-підготовчий Центр для іноземних громадян та аспірантура для підготовки фахівців вищої кваліфікації. Для навчального процесу і відпочинку студентів та співробітників створена необхідна матеріально-технічна база: власні навчальні корпуси, видавничо-поліграфічний центр, бібліотека, комфортабельні гуртожитки, медичне обслуговування, оздоровчі комплекси в Карпатах та поблизу Києва.

У зв’язку з таким розподіленням структури університету в певний момент виникла необхідність впровадження рішення відеоконференцзв’язку. За словами ректора університету, професора Тимошенко Івана Івановича, система відеоконференцій була необхідна для зв’язку філій університету між собою, а також для проведення регулярних нарад та наукових конференцій.

В сферу розгляду можливих варіантів входили як програмні рішення, так і апаратні. Але по співвідношенню ціна-якість та зручності використання були обрані програмні системи.

Після предметного ознайомлення з усіма представленими на ринку ВКЗ-системами увага була зосереджена на рішенні TrueConf. За словами Івана Івановича, це рішення сподобалося великим функціоналом, зручністю у використанні, доступною ціною та низькими вимогами до каналів зв’язку.

Варто відзначити, що в університеті вже був досвід використання програми для проведення відеоконференцій Skype. Однак її функціонал не дозволяв вирішувати поставлені завдання і, представляючи собою сервіс, програма Skype не могла гарантувати стійкість та надійність в роботі.

Після двотижневого терміну тестування було прийнято рішення про впровадження TrueConf.

В результаті система TrueConf Server використовується в університеті не тільки для проведення нарад, а й для віддаленого проведення лекцій і семінарів викладачами, а також для організації заходів, пов’язаних з підвищенням кваліфікації співробітників.

Впровадження дозволило істотно скоротити кількість ділових поїздок і, відповідно, пов’язаних з ними фінансових витрат. Іншими перевагами впровадження TrueConf стали: зручність в роботі, швидкість і ефективність прийнятих рішень, а також додаткові можливості в області дистанційної освіти.